Компания Smile-Seeds

График Работы
Пн-Пт: 10:00 -18:00
Субота: 10:00-14:00
Вс: Выходной

МТС
        +38 (095) 83 73 627 Kstar    +38 (097) 09 39 125 Life          +38 (063) 15 84 558 почтаНаписать нам
Новости

Як правильно організувати освітлення для конопель

При аутдорном вирощуванні важливо під час висадити розсаду, все інше бере на себе природа. Але в Індоре освітленням займається гровер. Він купує лампи, налаштовує світло і контролює довжину світлового дня. Нижче ми докладніше розповімо, що Гроверу потрібно про це всім знати.

Який зв'язок між спектрами світла і розвитком конопель

На розвиток канабісу впливають три світлових спектра:

  • Синій - скорочує відстань між вузлами. Рослина нарощує хорошу зелену масу, кущиться, а не росте у висоту. Велика кустистость - більше врожай.
  • Червоний - сприяє зростанню кущів, формування і дозрівання шишок.
  • Зелений - розвиває стебла і листя.

На етапі вегетації підійдуть лампи з переважаючим синім спектром, а під час цвітіння - з помаранчевим.

Які лампи вибрати для Індора

  • ДРИ - металогалогенні лампа з синім спектром. Щодо недорогий варіант для веги. З виражених мінусів - сильно гріється і споживає багато енергії.
  • ДнаТ - натрієва лампа з теплим спектром. Використовують на етапі цвітіння. Доповнює лампу ДРИ - так само недорого коштує, сильно нагрівається і відрізняється високим енергоспоживанням. Робочий ресурс - до 15 тисяч годин.
  • ЕСЛ або КЛЛ - люмінесцентна лампа, підходяща для паростків, клонів і зовсім компактних автоцветов. Оптимальний для розвитку конопель спектр, але недостатня потужність і світловіддача, тому підходить тільки для маленьких боксів. Лампа слабо гріється, має низьку енергоємність. Термін служби - до 20 тисяч годин.
  • ЛІД - світлодіодна лампа, головний конкурент ДРИ і ДНаТ. Підходить для веги і цвітіння, споживає мало енергії, не гріється. Варто дорожче, ніж ДРИ / ДНаТ, але і працює в рази довше - до 50 тисяч годин. Найкращим для коноплі ЛІД з пурпуровим спектром.

Звичайна лампа розжарювання не підійде для конопель, оскільки у неї не повний світловий спектр (біле світло) і вона в принципі не може стимулювати фотосинтез рослини, а значить і його розвиток.

Світловий режим і розміщення ламп

Лампи ДНаТ і ДРИ сильно нагріваються при роботі і, щоб не спалити рослина, вони повинні бути від його верхівки на відстані 50 сантиметрів. Люмінесцентні лампи з-за низької світловіддачі, навпаки, потрібно розміщувати ближче до растіхам. До тільки пророслим насінням на відстані 10 сантиметрів, а коли паросток зміцніє опустити вниз на 5 сантиметрів. Світло повинен бути рівномірним, тому в прямокутні бокси ставляться кілька ламп. Встановлюйте їх так, щоб можна було регулювати висоту в міру росту куща.

Оптимальним на етапі вегетації для фотоперіодной конопель вважається 18-годинний світловий день. Триває він мінімум 3-4 тижні. Чим довше вега, тим більше зеленої маси наростить кущ і тим більше буде урожай. Перехід на цвітіння для фотоперіодних відбувається разом із зменшенням світлового дня і заміною ламп відповідного спектру (якщо використовувалася металогалогенна). Рослина починає цвісти приблизно через тиждень після зменшення світлового дня до 12 годин.

Цвітіння у Автоквітучих конопель не залежить від тривалості дня. Її можна постійно тримати на 18-20 годинах, але також варто замінити синій спектр на червоний або помаранчевий. Ви будете знати, що переборщили зі світлом, якщо листя канабісу пожовтіє, а його розвиток сповільниться.

Як правильно організувати освітлення для конопель

Все статьи