Компания Smile-Seeds

График Работы
Пн-Пт: 10:00 -18:00
Субота: 10:00-14:00
Вс: Выходной

МТС
        +38 (095) 83 73 627 Kstar    +38 (097) 09 39 125 Life          +38 (063) 15 84 558 почтаНаписать нам
Новости

Україна може легалізувати канабіс: планується новий законопроект

З осені минулого року в українському парламенті активно обговорюється питання легалізації марихуани. З моменту проведення місцевих виборів і опитування від президента Володимира Зеленського пройшло вже більше півроку. Депутати обговорювали це питання, але ситуація поки не змінилася.

Восени 2020 року Зеленський в рамках «5 питань від президента» поцікавився в українців про те, що вони думають про легалізацію канабісу. Депутати взялися розробляти законопроект, який дозволив би дозволити зберігання і вживання марихуани. Представник провладної більшості і глава «Слуги народу» Олександр Корнієнко повідомив, що робота йде відразу над трьома документами.

Подробиці розповіло видання Ain. Як виявилося, депутати від партії «Слуга народу» почали обговорювати легалізацію марихуани ще в 2019 році, але питання відклали. У 2020 році передбачалося прийняти один з розроблюваних законів. Причиною такого прагнення депутатів є обсяг тіньового ринку конопель - мільярди гривень. Депутати вважають, що часткова легалізація цьої наркотичної рослини призведе до виведення з тіні фінансових потоків, з яких потім будуть сплачені податки в бюджет.

Що заборонено в Україні?

До моменту прийняття закону, який легалізує марихуану, в країні залишаються під забороною:

  • вирощування конопель;
  • придбання для власного використання;
  • вживання її в будь-якому вигляді.

За це передбачено штраф і вилучення кущів, які були виявлені. Також караються за законом гровінг, придбання, зберігання, транспортування марихуани і препаратів на її основі. Покарання - штраф у розмірі 25-50 неоподатковуваних податком мінімальних доходів, що за нинішніми мірками становить порівняно невелику суму. Якщо марихуана була виявлена ​​в великих обсягах, то вже передбачена кримінальна відповідальність.

Що зміниться після прийняття закону?

У законопроекті партії «Слуга народу» передбачені наступні зміни:

  • У законодавстві, що регулює галузь охорони здоров'я, пропонується змінити норми використання психотропних і наркотичних речовин для лікування і вживання рослин з речовинами, що змінюють свідомість, але в медичних цілях і під контролем.
  • У законодавство про наркотичні речовини депутати запропонували внести доповнення, що виводить марихуану зі складу небезпечних наркотиків. Мається на увазі, що конопля буде використовуватися для виробництва препаратів і товарів, які містять активних речовин, або обсяг ТГК в ній складе не більше 0,2%.
  • Вводяться в обіг такі поняття, як «медична конопля» і «продукти переробки медичної конопель».
  • Змінюється державна політика торгівлі наркотичними засобами, а також створюються умови для використання каннабіса в медицині.
  • Продаж препаратів з канабісу ліцензується. Вартість дозволу становитиме 500 тисяч євро, що дозволяє одному Гроверу вирощувати до 1000 кущів.
  • Дозволяється зберігання канабісу, але тільки за умови його покупки за рекомендацією лікаря.
  • У Кримінальному кодексі з'являться більш жорсткі покарання за незаконний гровінг, використання конопель без медичного дозволу.

Якщо один з розроблюваних законопроектів буде прийнятий, то Україна стане другою за рахунком країною на теренах колишнього СРСР, де легалізовані зберігання, вирощування, продаж та вживання марихуани і препаратів на її основі в медичних цілях.

Україна може легалізувати канабіс: планується новий законопроект - новини смайл

Все статьи