Компания Smile-Seeds

График Работы
Пн-Пт: 10:00 -18:00
Субота: 10:00-14:00
Вс: Выходной

МТС
        +38 (095) 83 73 627 Kstar    +38 (097) 09 39 125 Life          +38 (063) 15 84 558 почтаНаписать нам
Новости

Все, що потрібно знати про коноплі посівної

Застосування, ефект і хімічний склад, де росте, коротка історія та систематика: зв'язок посівної конопель з сатіва, індика, рудералісом і технічним каннабісом, - про все докладніше в цій статті.

Систематика: що таке «конопля посівна» і при чому тут сатіва

Називати індика і сатіва видами конопель неправильно. Насправді, це підвиди конопель посівної - cannabis sativa. Відповідно до сучасної ботанічної систематики, це єдиний вид роду Конопля сімейства Конопльова. У підвидах у неї «конопля індійська» - та сама «індика» і ... Знову «конопля посівна» - сатіва.

При цьому вид конопель посівної відповідає всьому, що ми знаємо про сатівних сортах: висока концентрація ТГК і, відповідно, сильний стимулюючий ефект, високий зріст, виростання в країнах з м'яким, переважно тропічним (або субтропічним) кліматом. Ще один відомий коноплярів «підвид» - рудераліс, тобто «конопля бур'яниста", не визнається більшістю систематиков. У їхньому розумінні це те ж рослина, що і підвид «конопля посівна».

Коли ми говоримо про вигляді «конопля посівна», то розглядаємо і індічную, і сатівную марихуану - рослини з психоактивних ефектом, - але так само і «коноплю технічну», що об'єднує сорти, які дозволяють вирощувати навіть в країнах із забороненим каннабісом. Ця конопля практично не містить ТГК, а оборот саме цієї речовини знаходиться під контролем наглядових органів.

Що говорить історія

Найбільш ранні свідоцтва застосування канабісу не тільки як цінної сировини датуються 5500 роком до нашої ери. Знахідки часів кам'яного століття підтверджують, що вже тоді наші предки використовували її для отримання психоактивної ефекту, як правило, в ритуальних цілях. Про це писав Геродот і Демокріт, а Гален описував повсякденне споживання каннабіса в Італії, де сатіва вважалася «покровителькою гарного настрою». Безліч артефактів (курильних трубок і інших пристосувань), переважно, для ритуального використання конопель посівної знаходять в Африці - батьківщині багатьох лендрейсов сатіва. У кельтських і німецьких могилах виявлялися суцвіття канабісу, а більшість єгипетських мумій були наповнені гашишем.

Поширення і зовнішній вигляд

Сатівний підвид конопель посівної прийшов з регіонів з жарким кліматом. Мексика, Колумбія, Таїланд, Африка, Бразилія - ​​звідси найбільшу кількість відомих сатівних лендрейсов. Індічная марихуани була найбільш поширена в Пакистані, Афганістані, Непалі, Марокко, Індії. Регіон Центральної Азії також вважається батьківщиною конопель посівної.

Конопля посівна є слабо розгалужена рослина висотою, в середньому, близько 150 см, з довгими міжвузлями і великими різьбленими листям. Це загальний опис виду, так що індічний підвид більш кущистий, його забарвлення темніше і насиченішим, а коренева система, на відміну від стрижневі сатівной, ширша. Крім того, висота рослин сатіва може доходити до 3-4 метрів, а зростання індика зазвичай не перевищує 120 см.

Хімічний склад і ефект

У хімічному складі канабісу налічується 486 з'єднань. Більше 60 з них - канабіноїди, речовини, які взаємодіють з ендоканнабіноідной системою людини, надають психоактивну і / або лікувальну дію. Велика частина з'єднань конопель посівної вивчені поки недостатньо, але наука багато знає про її основних компонентах.

Головне психоактивну речовину марихуани - тетрагідроканнабінол (ТГК). Велика його частина міститься в смолі і жіночих суцвіттях, ще трохи - в листі. Його концентрація змінюється від сорту до сорту. Речовина відповідає за стимулюючий, енергетичне, піднесене дію конопель, але також має терапевтичний ефект: знеболює, зменшує нудоту, розслаблює м'язи і стимулює апетит.

Ще одне добре вивчене з'єднання - канабідіол (КБД), яке не володіє психоактивних дією, пом'якшує ефект ТГК і виступає основним маркером медичних сортів. Ця речовина усуває судоми, знімає біль і запалення, допомагає при депресії і тривожних розладах. Відносно добре вивчені ще два з'єднання, які надають виключно лікувальну дію, - каннабіхромен і каннабігерол. Решта речовини конопель досліджуються поки в комплексі.

Крім канабіноїдів в складі конопель посівної присутні флавони і терпени. У насінні до 38% жирної олії на основі поліненасичених жирних кислоти, а також більше 10 амінокислот, вуглеводи і фенольні сполуки.

Застосування

Технічні сорти конопель посівної традиційно вирощують як сировину для текстильної, паперової, паливної, будівельної, лакофарбової, легкої (продукти харчування) галузі. Штами з підвищеною концентрацією каннабідіола мають терапевтичної цінністю, тому їх активно використовують в медицині.

Застосування конопель посівної заради лікувального ефекту нерідко відбувається тим же шляхом, що і її споживання в рекреаційних цілях: заради стимуляції настрій, заряду енергії, спілкування і відпочинку. Так, найбільш популярні способи використання каннабіса: куріння висушених жіночих суцвіть або споживання всередину. Для останнього найчастіше використовується гашиш (смоли рослини) або конопляну олію: витяжка з жіночих суцвіть на спиртовій основі або методом парової дистиляції.

Конопля посівна використовується і в якості добавки в продукти харчування і алкоголь. Останнє було популярно ще при Демокрите, який придумав рецепт вина з канабісу. У наш час першим алкогольним напоєм на основі конопель стало пиво, яке надійшло в продаж в 1996 році.

 

Все, що потрібно знати про коноплі посівної

Все статьи