Компания Smile-Seeds

График Работы
Пн-Пт: 10:00 -18:00
Субота: 10:00-14:00
Вс: Выходной

МТС
        +38 (095) 83 73 627 Kstar    +38 (097) 09 39 125 Life          +38 (063) 15 84 558 почтаНаписать нам
Новости

Унікальний сорт конопель з Чуйської долини в Казахстані

Коли говорять про лендрейсах - виведених природою сортах з унікальними психоактивними властивостями - часто згадують про Таїланді, Індії та інших далеких країнах. Але олди знають: зовсім близько, в Казахстані, розкинулася долина з гектарами «чуйка» - чистої сатіва з глибоким головним ефектом. Спадщина ні то древніх людей, які використовували її як сировину, ні то Туркестанського губернатора Колпаковскій, ні то радянської влади. Хоч би хто допоміг розвитку унікального сорту Чуйської долини, в 60-х завдяки йому вона стала місцем «паломництва» хіпі з усього світу. Так чуйские насіння конопель дуже скоро перестали асоціюватися зі звичайним промисловим сировиною.

Хто сіяв-засівав, і хто урожай збирав?

Звідки в Казахстані розвинувся лендрейс, відповісти точно не може ніхто. За одними даними, сатіва росла тут завжди - з самої давнини, - і місцеві використовували її як цінну сировину. Пізніше дикоростучої коноплями зацікавилася влада Союзу, але до 60-х її зростання не перешкоджали. Навпаки, канабіс активно вирощувався в промислових цілях - поля з коноплею займали близько 430 тис. Га. СРСР почав «закручувати гайки» після прийняття в 61-м конвенції ООН «Про наркотичні речовини». До того ж влада усвідомила, що поруч з «правильною» технічної коноплями зростає «неправильна» - психоактивних. Було прийнято рішення знищувати все без розбору. Правда, особливого успіху це не принесло - конопля щільно увійшла в місцеву екосистему, і з початком весни проростала знову. До 61-му завдяки руху хіпі слава про чуйской марихуані розлетілася фактично по всьому світу. Її вирощування стало приносити місцевим дохід - досить великий, щоб не мати бажання випалювати і перекопувати поля з «чуйкой».

Інша теорія пояснює появу чуйской сатіва не абстрактна «так було здавна», а діями цілком конкретної історичної особистості 18-го століття - генерала Колпаковскій, який в періоди відсутності чинного Туркестанського генерал-губернатора Кауфмана виконував його обов'язки. Він привіз майбутні чуйские насіння конопель з Індії і наказав засіяти ними долину. «Дивосвіт кущами» генерал збирався врятувати землі від пустелі - частина степів тоді дійсно знаходилася під пісками Мойинкумов. Пустеля перестала розростатися, а заморські рослини прижилися і адаптувалися під клімат Чу.

Унікальність чуйской конопель

Азіатська степ створила унікальний сорт, ефект якого порівнюють хіба що з непальським гашишем. Це довгий потужний хай, який прийнято розділяти з іншими. Місцеві розкурюють один джоінт на 4-5 чоловік, і всім дістається чистої ейфорії на кілька годин. Чуйские насіння конопель дають високі - вище людського зросту - рослини з тонкими листами й великими суцвіттями.

Глибокий ментальний ефект пояснюється саме умовами дозрівання в різко континентальному кліматі. І хоча ДНК лендрейса зберігає пам'ять про своїх властивостях, гровінг в інших місцях не обов'язково дасть ті ж видатні результати. Саме тому лендрейсамі цікавляться в першу чергу брідери. Вони використовують винятковість природних сортів для створення більш пристосованих гібридів.

Все статьи