Чому конопля підвищує апетит - нове дослідження з Вашингтона

Канабіс стимулює апетит. Це загальновідомий факт, який береться до уваги офіційною медициною - в країнах з легалізованої медичної марихуаною її можуть призначити при лікуванні розладів харчової поведінки. Однак причина, чому конопля допомагає в цьому випадку, науці достовірно невідома. Недавнє дослідження спробувало в черговий раз прояснити її, але в підсумку створило ще одну гіпотезу.

Що показало дослідження

Дослідження проводилося кандидатом медичних наук Джоном Девісом з Університету штату Вашингтон. Він встановив, що споживання канабісу сприяє виробництву гормону греліну, який відповідає за апетит. Природним чином він з'являється в порожньому шлунку і дає сигнал в мозок - так ми починаємо відчувати почуття голоду. При цьому дослідження на щурах показало, що конопля провокує надмірний синтез греліну.

Гризунів розділили на три групи за кількістю споживаної їжі. У першій завжди був доступ до їжі - вони могли їсти, коли захочуть. Другу годували до повного насичення, а третю, навпаки, не підпускали до їжі протягом двох діб. Потім в клітини до всіх трьох груп пустили пари марихуани і через дві години все щури стали їсти дрібними порціями і часто. Навіть друга група, яка не повинна була відчувати голод.

Що дають подібні дослідження

Хоча факт стимуляції марихуаною апетиту доведений, вченим необхідно розібратися з механізмом цього явища. Це дасть можливість використовувати канабіс для допомоги людям з онкологією і ВІЛ / СНІДом, у яких значно знижений апетит - аж до виснаження організму. Звичайно канабіс вже використовується для підвищення апетиту, але коли мова йде про таких серйозних захворюваннях, діяти «навмання» не можна.

Джон Девіс зазначив, що їх завдання визначити вплив на організм тієї чи іншої дозування ТГК. У майбутньому його команда продовжить дослідження на гризунах, зокрема, вони планують подивитися, що відбувається в гіпоталамусі під впливом парів марихуани. Також вони хочуть дізнатися, з чим пов'язана затримка о другій годині між прийомом конопель і підвищенням апетиту. Девіс відзначив, що можливо, визначивши її причину, вони зможуть навчитися пригнічувати апетит, що допоможе вже людям з ожирінням.