Конопляна галузь України - поточний стан і перспективи
Міносвіти підтримали сільського господарства України і США ведуть переговори про збільшення поставок насіння конопель для вирощування на українській території технічної конопель. Пов'язано це із зростанням потреби Америки в полімерах і фарбових матеріалів з конопляного сировини.
Наскільки розвинена конопляна індустрія в Україні та за кордоном
Умови для технічних конопель на українських полях ідеальні і для країни її вирощування на 100% окупає. Ще в нульових ця культура займала площу в 3 тисячі гектар, а зараз - всього 700-800 гектар. При цьому в країні існують виробництва - текстильні та косметичні, в яких потрібно конопляне сировину, але масштаби вирощування канабісу мізерно малі, особливо в порівнянні з іншими країнами.
Найбільше технічної конопель виробляє Франція - 59% від світових обсягів. Китай не надто відстає - близько 38% від загального світового виробництва. Також в лідерах перебувають Чилі, Південна Корея і Нідерланди. Як не дивно, але негласний центр канабіс культури вирощує найменше технічної конопель - 6614 тонн на рік. Для порівняння в Китаї це цифра становить 44 тисячі тонн на рік. Чи варто говорити про те, яку велику допомогу економіці може надати збільшення обсягів вирощування конопель в Україні, при тому, що наші землі ідеально підходять для неї?
В Європі набирає популярність будівництво житла з конопляного сировини, а полімерні вироби з нього мають велику міцність, ніж звичайна пластмаса, і добре розкладаються. Якісні характеристики цих матеріалів настільки високі, що вони використовуються в автомобілебудуванні. Плюс, створені на основі полімерів з конопляного сировини автомобілі мають меншу вагу, що економить паливо.
Чи може конопляна індустрія в Україні розвиватися
Зараз в галузі працюють кілька підприємств, які займаються вирощуванням технічної коноплі та виробництвом з її сировини. Умови для розвитку є - відповідні грунту, клімат, практично незанятная ніша, але є і стримуючі фактори:
Законодавчі обмеження по вирощуванню конопель, що вимагає постійного контролю з боку держави.
Самі жителі України мало що знають про технічну коноплі та її цінності навіть для самих очевидних напрямків - текстильної та косметичної промисловості. Не кажучи вже про важливість виробництва полімерів, фарбової продукції з конопляного сировини.
Обидва ці обмеження гальмують розвиток конопляної галузі при безпосередній участі українців, але дає зелене світло іноземним інвесторам. Незаповненою ринку і полів стимулює їх фінансувати галузь і сприяти її розвитку. Тим більше зараз разрабаиваются нові сорти технічних конопель, яка не містить ТГК - психоактивної компонента канабісу. А це означає, що воскресіння конопляної галузі України - питання часу.