Українські громадські працівники будуть боротися за доступ тяжкохворих до медичній марихуані

Українські громадські організації, які надають підтримку важкохворим і невиліковним пацієнтам збираються на державному рівні порушити питання реформи законодавства щодо наркотичних засобів. Про це було заявлено на прес-конференції Конопляного маршу Свободи, яка відбулася 15 травня.

Прес-аташе Тарас Ратушний заявив, що Міністерству охорони здоров'я необхідно скласти звіт за кількістю людей, які в Україні потребують препаратів на основі канабісу, але не мають до них доступу через діючих заборон. За його словами, це дозволить побачити проблему і те, наскільки існуюче законодавство заважає її вирішення, а також почати діяти в сторону його реформування.

За словами Ратушного в Україні понад два мільйони тяжкохворих людей, які відчувають сильні болі. Він зазначає, що це приблизна цифра, оскільки не існує на даний момент будь-яких реєстрів і чіткого механізму обліку хворих з важкими захворюваннями. Це також сприяє створенню ефекту невидимості проблеми, з якою організації мають намір працювати. Ратушний наголосив на важливості реакції з боку суспільства, особливо тих, хто здатний прискорити зміни законодавства - лікарів, вчених, політиків, лідерів думок.

Медична марихуана в світі

До теперішнього часу 19 країн світу відкрили доступ нужденним пацієнтам до медичній марихуані або препаратів на її основі. Їх призначають онкохворим, людям з розсіяним склерозом, епілепсією, ДЦП, ВІЛ / СНІДом, а також при хронічних болях. У багатьох цих країнах канабіс або препарат на його основі можна придбати тільки по конкретному призначенню лікаря, а держава повністю контролює його виробництво.

Однією з таких країн з жорсткою політикою щодо конопель, де при цьому дозволена медична марихуана, є Ізраїль. І недавно він заявив про намір інвестувати у вирощування канабісу в інших країнах, через брак власних ресурсів. Ефективність же марихуани була доведена неодноразово - в базі медичних публікацій з усього світу PubMed міститься більше 17 тисяч статей, що підтверджують корисність речовин конопель для організму.