Як конопля допомагає від короновіруса

  • 28 June 2022 14:38:26
  • Reviews: 0
  • Views: 230
  • 0

У 2017 терапевтичну цінність канабісу визнала Всесвітня організація здоров'я. Його компоненти ефективні при болю, нудоти, судомах і спазмах. Ряд досліджень показали користь марихуани при лікуванні різних форм раку, Альцгеймера, гепатиту С, шизофренії, глаукоми. Є дані, що вона знижує ризик розвитку діабету і захищає організм від наслідків прийому алкоголю. Здається, що якщо і існує щось на зразок «ліки від усіх хвороб», то їм цілком може виявитися коноплі. І тепер, коли світ зіткнувся з новою загрозою - короновірусні інфекцією COVID-19, - є шанс знову переконатися в користі канабісу для людини.

Як марихуана допомагає

Стабілізує психологічний стан

Поки про COVID-19 ми знаємо дуже мало, щоб говорити про прямий користь марихуани в боротьбі з ним. Однак вже зараз є щось дуже важливе, з чим конопля давно і успішно допомагає впоратися. У країнах з легалізованим медконом канабіс або препарати на його основі активно використовуються для полегшення різних психічних станів, в тому числі пов'язаних з сильним стресом.

Нам відомо, що короновірус може бути смертельно небезпечний для людей з імунодефіцитом і хронічними захворюваннями, при зниженому імунітеті збільшується ризик ускладнення. Стреси, тобто сильні переживання і панічні стани, негативно впливають на нашу імунну систему. Вони послаблюють її, роблять нас вразливими перед вірусами. Люди з депресією і тривожними розладами ще важче сприймають те, що відбувається, і шкоди для їх імунітету збільшується. Марихуана допомагає зняти це навантаження. Стабілізує психо-емоційний стан, допомагає заспокоїтися і мислити критично: при дотриманні базових правил гігієни і самоізоляції ризик захворіти і отримати ускладнення мінімальний.

Зміцнює імунітет

У науковому співтоваристві існують підтвердження, що марихуана дійсно зміцнює імунну систему, в тому числі у людей з ВІЛ. На початку нульових про це писали журнали «Аннали медицини внутрішніх органів» і «Резюме для пацієнтів», а в 2014 вийшла стаття в «Дослідження СНІДу та ретровірусів людини». У ній науковці ще раз ствердили, що речовини канабісу збільшують кількість клітин CD4 і CD8, які борються з хворобою. В іншому зараз немає достовірних досліджень, які б показали шкідливий вплив марихуани на імунітет.

Чи не впливає на легені

Оскільки короновірус COVID-19 вражає легені, курці можуть постраждати в першу чергу. Але дослідження говорять, це не стосується споживачів марихуани. У 2013 році в журналі «Аннали Американського Товариства Захворювань Груди» вийшла стаття, яка, провівши огляд наукової літератури, спростувала високий ризик розвитку раку легенів, ХОЗЛ, емфіземи та інших подібних захворювань. Марихуана не робить або має незначний вплив на легені навіть при постійному палінні. Це ж декількома роками пізніше підтвердили дослідники з Університету Еморі в Атланті. Вони досліджували вплив марихуани на легкі у людей віком від 18 до 59 років, використавши дані за останні 20 років.