Як вирощувати сативу: правила та інструкція

Сатива — це більший сорт у порівнянні з Індикою та Рудералісом, деякі кущі виростають до 6 метрів. Такі розміри рослин обумовлені походженням в екваторіальних районах та місцях зі скороченим світловим днем. Тому Sativa вимагає менше світла у порівнянні з іншими сортами, а на кущах шишки дозрівають одночасно. Рослина цвіте 16 тижнів, але за тривале очікування винагороджує гроверів високим ТГК та зниженням КБД. З одного куща садівники можуть отримати до 1,5 кг шишок.

Правила культивування сативи

Для отримання очікуваного результату необхідно дотримуватися низки правил. Першочергово подбайте про правильний полив та підгодівлю. Рослину потрібно поливати кілька разів на день, а поживні речовини вносити середніми дозами.

Контроль висоти рослини

Джерело світла має бути максимально наближеним до природного, щоб не викликати теплового опіку. Сатива вимагає особливого догляду при переході в фазу цвітіння. Щоб уникнути надмірного зростання кущів, пересадіть їх в горщики меншого об’єму — до 40 літрів.

Контроль температури

У природних умовах рослина не боїться підвищення температури, але погано переносить холодну пору року. На відкритому ґрунті садити канабіс можна в період, коли нічні температури не опускаються нижче позначки 18 °C. Оптимальний діапазон денних температур для отримання хорошого врожаю — від +24 до +28 °C. Деякі сативи підходять для культивування при температурах 28-35 °C, а окремі різновиди спокійно вирощуються в регіонах з 40-45 °C.

Параметри вологості

Пишна структура куща створює сприятливе середовище для розвитку цвілі, тому гровер зобов'язаний контролювати рівень вологості. Оптимальний діапазон даного параметра становить 55-65%. При наближенні харвесту вологість потрібно знизити до 40%, щоб на рослині не з'явилася пліснява. У найбільш пишних ділянках видаляйте листки для хорошої циркуляції повітря, а при підвищеній вологості можна додавати в ґрунт соду та корицю.

Режим освітлення

Досвідчені коноплярі радять світлодіодні фітолампи потужністю понад 400 Вт на одиницю площі. На первинній стадії потрібно дотримуватися режиму 20/4, а після початку цвітіння тривалість світлового дня скорочується до 12 годин. За місяць до збору він складе вже 8 годин.

На відкритому ґрунті світловий день повинен бути не менш ніж 10 годин, за умови відсутності тіней.