Як вирощують технічну коноплю

В Україні за пророщування насіння психоактивних сортів настає адміністративна або кримінальна відповідальність, але в технічній коноплі немає заборонених фіноканнабіноідов. Це цінна сировина з дуже високою рентабельністю - до 70%, - для вирощування якого фермери дотримуються ряд важливих правил.

Температура і вологість сильно впливають на врожайність канабісу

Якість і врожайність конопель закладається в період вегетації рослини. Щоб воно добре розвивалося, потрібно забезпечити його теплом, вологою і добривом. Зупинимося на перших двох пунктах:

  • Тепло. Насіння конопель проростають при температурі 1-3с, витримуючи заморозки до 6С. Саме тому їх можна висаджувати ранньою весною, коли грунт прогрітий на 5-10С. Фаза вегетації починається на третьому междоузлии і в цей період температура повинна бути на рівні 18-20С, а за 1-2 тижні до цвітіння піднятися до 25С. Рослина активно росте вгору і нарощує зелену масу. Різке падіння температури викличе стрес і негативно вплине на врожай.
  • Під час вегетації оптимально підтримувати вологу в ґрунті на рівні 70-80%. Найкраще сухість повітря переносять південні сорти конопель, але навіть у них при нестачі або надлишку вологості сповільнюється зростання, що негативно впливає на якість стебел і врожаю.

Як добриво підвищує врожайність

Канабіс чутливий до якості грунту: рослини не зможуть нормально рости при нестачі азоту, калію та інших поживних компонентів. Наприклад, щоб отримати центнер волокна, потрібно в середньому внести 12-15 кг азоту, 8-9 кг калію і 3,5-4 кг фосфору на квадратний метр грунту. Під час удобрення грунту фермери стежать за її кислотно-лужний баланс, підтримуючи його на рівні 7,1-7,4. Найкраще коноплі ростуть в чорноземі, темно-сірої підзолистої грунті і торфі, але тільки якщо грунтові води залягають нижче 75 см. Найгірше - в глинистої, дерново-підзолисті і піщаної землі. Добре висаджувати коноплю в грунт після озимих зернових і зернових бобових культур, картоплі, цукрових буряків, кукурудзи. Якщо клімат в місцевості посушливий, підійдуть землі після конюшини, люцерни, буркуну та інших багаторічних бобових трав.

Можна комбінувати органічні і мінеральні добрива. З першої групи підійде гній і компост. Для підготовки бідних грунтів в посушливих районах потрібно внести 6 кг на квадратний метр, для родючого грунту знадобиться вдвічі менше. Підвищити якість дерново-підзолистих земель можна вапнуванням, необхідну кількість розраховується з величини гідролітичної кислотності. Норма мінеральних добрив для грунтів після картоплі, цукрових буряків і кукурудзи - 9-12 кг азоту і 6-9 кг калію з фосфором (розрахунок на квадратний метр). Дерново-підзолисті ґрунти краще удобрювати фосфоритного борошном.