Історія культивування конопель в Києві
Сотні років людство культивувало коноплю зовсім не тому, щоб отримувати задоволення і розслаблення від її вживання в різних формах. В першу чергу, люди дивилися на цю дивовижну рослину з практичної точки зору, використовуючи її в самих різних сферах свого життя, починаючи від пошиття одягу і закінчуючи виробництвом лікарських настоянок і мазей, які застосовували для успішного лікування багатьох поширених захворювань.
Сфери застосування конопель
Те, що конопля в минулому вирощувалася в Україні, в тому числі в Києві та околицях, особливих доказів не потребує. Поряд з аргументами, які призводять історики про значне поширення культивуванні цієї рослини також свідчать і тодішній уклад життя, що відбилася в народному фольклорі.
З коноплі виготовляли високої якості:
- полотно для одягу;
- мотузки, які використовувалися в домашньому господарстві;
- надійні рибальські мережі;
- канати і вітрила для кораблів.
Також люди давно помітили цілющі властивості конопель, які використовували і в наш час широко використовуються для розробки і приготування лікарських засобів, що борються з різними захворюваннями.
На сьогоднішній день у багатьох науково-дослідних інститутах ведуться фундаментальні дослідження з метою розробки нових, більш ефективних ліків на основі каннабіса.
В якості сировини, що використовується для приготування медичних препаратів традиційної та народної медицини, служать:
- стебла;
- листя;
- квіти;
- пилок;
- насіння;
- конопляну олію.
У медичній літературі наводяться багато даних про те, які хвороби можна вилікувати за допомогою препаратів на основі канабісу.
Можливість широкого використання конопель як технічноі, так і медичноі рослини, призвело до того, що після десятиліть забуття, заборон і напівлегального вирощування останні роки в Україні і не тільки, Коноплярства почало відроджуватися і поступово збільшуються посівні площі під цією культурою. Все більше фермерів зацікавлені в тому, щоб вирощувати коноплю для технічних і медичних цілей. Відомі коноплярі в Києві, які у всіх тонкощах і подробицях вивчили, як краще вирощувати і доглядати за цим культурним рослиною, готові ділитися своїми знаннями з початківцями коноплярів.
Наукові дослідження
У міру того, як культивування конопель в першу чергу в технічних і медичних цілях в нашій країні і в усьому світі набирало обертів, вчені почали проводити дослідження з метою поліпшення властивостей рослини. В результаті була змінена природа статі рослин конопель: замість дводомної вивели Однодомну культуру, а також вивели сорти, які містили більше волокон в стеблах рослини. Для того, щоб вирощування культури стало більш ефективним, були розроблені спеціальні технології, а також способи обробки і машини для полегшення праці і підвищення продуктивності.
Тривала історія канабісу в Києві і Україні дає можливість говорити про те, що найближчим часом наша країна буде перебувати в тренді, який намітився в усьому світі по відношенню до вирощування конопель і застосування в різних сферах життя.
Для тих виробників, які зацікавлені в найближчим часом почати підготовку до вирощування конопель, одним з основних питань є придбання посівного матеріалу. З цим проблем немає, адже купити насіння конопель в Києві можна в багатьох спеціалізованих магазинах, що надають широкий вибір для покупців.
Про розвиток коноплярства заговорили навіть в ООН
Цікава новина - світове співтовариство в найближче десятиліття чекає глобальний прорив у вирощуванні конопель. Справа в тому, що 8-9 грудня 2018 року в Відні буде проходити Міжнародна конференція з питань політики щодо канабісу. Цей захід проводиться з метою вироблення основних положень нової політики країн світу, яка буде обговорюватися на черговій сесії Організації Об'єднаних Націй в березні 2019 року. На конференції у Відні будуть створюватися і обговорюватися нові підходи включення конопель в стратегію розвитку світового сільського господарства на період з 2019 по 2029 рік. У прийнятій спеціальної Декларації ООН з розвитку світового сільського господарства окремим пунктом розглядається питання про те, щоб сприяти швидкому розвитку цієї перспективної галузі економіки, використання великого промислового і терапевтичного потенціалу конопель.