Три найпоширеніших захворювання конопель в аутдорі
Захворювання канабісу у відкритому грунті, так чи інакше, пов'язані несприятливими умовами середовища. В Індор легко контролювати стан грунту, температуру, вологість, на вулиці так не вийде - у природи свій розпорядок. Хвороби конопель, про які розповімо нижче, можуть бути також викликані неписьменним відходом. Тому стаття не тільки розповість про основні загрози для растішек і як з ними боротися, але і вбереже від помилок в гровінге.
Cіра цвіль
Вражає все рослина, крім кореневої системи. Любить вологість, тому з'являється в сезон дощів і при надмірному поливі. Низька температура повітря підвищує ризик розвитку хвороби. На вологих, які не встигають просихати, ділянках рослини з'являється сірий наліт, який через час чорніє. Стебло розм'якшується, в листя і суцвіття починається процес гниття.
Боротися з сіркою цвіллю можна на початкових етапах. Коли наліт тільки утворився, рослина потрібно обприскати бордоською рідиною. На пізніх етапах, коли цвіль потемніла, вражений стебло і спостерігається сильне гниття, Растишку вже не врятувати. У такому випадку рекомендується відразу ж прибрати її з плантації, щоб не заразити інші кущі.
Біла цвіль
Ще одне захворювання, зав'язане на високій вологості. На ранніх етапах біла цвіль з'являється біля кореневої системи, потім жовтіють і сохнуть листя, починається гниття рослини. При перших же ознаках захворювання частоту поливу потрібно знизити. У лікуванні растишки використовувати мідно-мильний розчин або спеціальні фунгіцидні препарати. На пізніх етапах, коли хвороба вразила всю рослину, кущ віддаляється.
Борошниста роса
Рослина покриває білий наліт з чорними вкрапленнями. З боку здається, що воно присипане борошном або цукровою пудрою - звідси і назва. Причина захворювання в низькій температурі - до п'ятнадцяти градусів - при вологості вище вісімдесяти відсотків. Борошниста роса з'являється при різкому похолоданні під час затяжних або нетривалих, але сильних зливах. Якщо не лікувати Растишку, то дуже скоро почнуть опадати листя. Проблема вирішується заміною верхнього шару грунту, зменшенням частоти поливу і фунгіцидними препаратами.
Профілактика захворювань у відкритому грунті
- Використовуйте покупні грунтосуміші або висаджуйте розсаду в тому місці, де на рослинах немає ознак хвороби.
- При підвищенні вологості повітря, зменшуйте полив.
- Розпушування верхнього грунту можна уникнути накопичення вологи.
- Використовуйте підгодівлю, особливо корисними будуть фосфор і калій.
- Видаляйте хворі пагони і інші заражені частини рослини.